Yeşil Dedektör

Yeşil Dedektör indir

ESNEK REKLAM

Android ve iOS İçin Sigara İçme Yasağı İhbar Uygulaması

Yeşil Dedektör ile Tütün ürünlerinin kullanımının yasak olduğu yerlerde yasağa uymayan mekanları ihbar edebielceğiniz Türkiye Yeşilay Cemiyeti tarafından hazırlanmış mobil uygulama. Tek tıkla dumansız hava sahanı ve sağlığını korumak senin elinde.

Android ve iOS işletim sistemine sahip mobil cihazlara ücretsiz olarak indirip kullanabielceğiniz Yeşil Dedektör mobil uygulaması ile kullanıcı ihlal bildirimini, tek tıkla konum belirleyerek ve mekan adı seçerek bildirebilecektir. İhlal bildirimi sonrasında bildirim, Sağlık Bakanlığı'nın özel olarak Yeşil Dedektör için ayırmış olduğu sisteme düşecek ve oradan de saha ekiplerine ulaşacaktır. Saha denetim ekipleri ihlal bildiriminin yapıldığı mekana ulaşarak ihlal olup olmadığını denetleyecek ve gerekli işlemi yapacaktır. Sigara yasağına yönelik ihlallerin tek tuşla bildirilebileceği, pilot olarak da İstanbul ve Ankara'da uygulanan Yeşil Dedektör uygulamasını tüm illerde aktif hale getirdi.

Alanında tek uygulama olan bu çalışmayla tütün ürünleri kullanmayanların hakkının korunması, yasağa uyumun sağlanması, ihlallerin asgariye indirilmesi hedefleniyor. Uygulama Appstore ve Google Play platformlarından ücretsiz olarak indirilebiliyor. Bu kapsamda tütün mamulleri kullanmayan müşterilerin hakkının korunması, yasağa uyumun sağlanması yoluyla ihlallerin asgariye indirilmesi sağlanacaktır.

Yasayı ihlal eden işletme ve müşterilerin ihlallerini azaltmayı amaçlayan bu mobil uygulama telefon veya tablet bilgisayara indirilerek kullanılabiliyor. Yeşil Dedektör mobil uygulamasında kullanıcı, ihlal bildirimini uygulama üzerinden konum ve mekan seçerek yapabiliyor. Sağlık Bakanlığının denetim sistemine düşen bildirimler, Sağlık Bakanlığı saha denetim ekibine ulaşıyor. Saha denetim ekipleri ise ihlal bildirimi yapılan mekana ulaşarak denetimlerini ve gerekli işlemleri yapıyor.

ESNEK REKLAM
Yeşil Dedektör YAPILAN YORUMLAR
autorelaxed REKLAM