Visual Studio Code

Visual Studio Code indir

Kod Yazma Programı

Visual Studio Code, TypeScript ve Node.js desteğinin yanı sıra C++, C#, Python, PHP ve Go gibi diğer diller için kad yazmayı kolaylaştıran bier editor. Kod yazılımcıları için Microsoft tarafından geliştirilen Visual Studio, herşeyi bir arada bulabileceğiniz güçlü bir çözüm ortağıdır.

Visual Studio Code, Microsoft tarafından Windows, Linux ve MacOS için geliştirilen bir kaynak kodu düzenleyicisidir.Hata ayıklama, gömülü Git kontrolü, sözdizimi vurgulama, akıllı kod tamamlama, snippet'ler ve kod yeniden yapılandırma desteği içerir.

Visual Studio Code, Mac OS X, Linux ve Windows işletim sistemlerinde CoreCLR ve ASP.NET 5 uygulamaları geliştirmek ve diğer dilleri desteklemek için sunulan bir kod düzenleme yazılımıdır. Intellisense, hata ayıklama, sürüm kontrol ve ASP.NET 5 uygulamaları en önemli özellikleri arasında yer alır. IntelliSense, kodları yazarken API'leri açıklar, hızı ve doğruluğu artırmak için otomatik tamamlama yapar. Hızlı bilgi ipuçları, API tanımlarını incelememize olanak sağlar.

Windows, macOS ve Linux üzerinde çalışan tek başına bir kaynak kod düzenleyicisi. JavaScript ve web geliştiricileri için hemen hemen her programlama dilini destekleyecek uzantılara sahip en iyi seçim. Microsoft'un masaüstünde çalışan ve tüm platformlarda kullanılabilir olan kaynak kod editörü Visual Studio Code, akıllı kod tamamlama, kolaylaştırılmış hata ayıklama, hızlı ve etkili düzenleme, kod yeniden yapılandırma, gömülü Git desteği ve daha pek çok üstün özelliği ile güçlü bir kaynak kod düzenleyici.


Visual Studio Code Nedir?

Visual Studio Code, masaüstünüzde çalışan ve Windows, MacOS ve Linux işletim sistemleri için kullanılabilen hafif ama güçlü bir kaynak kodu düzenleyicisidir.

Visual Studio Code hızlı, hafif olmanın yanında Microsoft, Linux ve Mac işletim sistemlerinde çalışabilen bir araçtır. Kurulum yapıldığında basit bir metin editörü görüntüsü ile karşımıza çıkan ürün, eklentiler sayesinde Node JS, Ruby, Python, C/C++, C#, Javascript gibi bir çok programlama dilini desteklemektedir. Yani klasik Visual Studio ürünleri gibi her şeyi bünyesinde barındırmak yerine çekirdek bir yapı ile başlatılıp lazım olan parçaların eklentiler halinde ürüne eklenmesi sağlanarak mantıklı bir hareket yapılmıştır. Eklentilerin indirilebildiği bir market ortamı oluşturulmuştur.

Visual Studio Code YAPILAN YORUMLAR