RPCS3

RPCS3 indir

  • Ana Sayfa
  • Oyunlar
  • RPCS3 - PlayStation 3 Oyunlarını Bilgisayarda Oynama
ESNEK REKLAM

PlayStation 3 Oyunlarını Bilgisayarda Oynama

RPCS3, Playstation 3 oyunlarını PC ile oynamanıza izin veren bir emulator uygulaması.

Playstation 3 oyunlarını PC ortamında çalıştırabilen RPCS3 emulatör, yeni sürümüyle seçili oyunları 4K çözünürlüğünde çalıştırıyor. Bu sayede orjinal 720p çözünürlüğüne oranla büyük bir grafiksel fark yakalanabiliyor.

Oyunu hazırlama
- Oyanayacağınız PS3 oyunu farklı formatlara sahip olabiliyor. Ancak en çok kullanılan formatlar .PKG ve PS3_GAME klasörleri olacaktır.
- PS3_GAME formatındaki oyunları öncelikle doğru konuma taşımanız gerekmektedir. RPCS3 klasörünün içinde dev_hdd0game yolunu bulun ve oyunun PS3_GAME klasörünü bu konuma taşıyın. Eğer oyun klasörünün içinde .sfb uzantılı bir dosya varsa, bu dosyayı da aynı konuma atın.
- Bazı oyunlar için .RAP uzantılı bir dosyaya ihtiyacınız olacaktır. Bu dosyaya sahipseniz dosyayı dev_hdd0home0000001exdata konumuna taşıyın.


RPCS3 İçin Sistem Gereksinimleri
- 64-bit İşletim Sistemi
- SSSE3 Destekli CPU:
AMD: Bobcat, Bulldozer, Piledriver.
Intel: Xeon 5100/5300/3000, Core 2 Duo/Extreme/ Quad, Core i7/i5/i3, Pentium Dual Core, Celeron 4xx Sequence Conroe-L, Celeron Dual Core E1200, Celeron M 500, Atom
- OpenGL 4.3 Destekli GPU: Nvidia GeForce 400 ailesi ve daha yenisi, ATI Radeon HD 5000 ailesi ve daha yenisi, Intel Haswell ailesi ve daha yenisine ait Intel HD Graphics.

İhtiyaç duyduğu diğer yazılımlar: DirectX ve Visual C++ Redistributable kurulum ve daha fazlasına ihtiyaç duyanlar için ülkemizde çok bilinmeyen bu uygulama için şuradan bazı bilgileri alabilirsiniz.

ESNEK REKLAM
RPCS3 YAPILAN YORUMLAR
autorelaxed REKLAM