Mortal Kombat 2

Mortal Kombat 2 indir

Dövüş Oyunu PC

Mortal Kombat 2 bilgisayarda dövüş oyunları oynamayı sevenlerin unutamadığı klasik oyunlardan bir tanesidir.

1993 yılında Midway firması tarafından piyasaya sürülen dövüş oyunlarından ikincisidir. Oyunda seçtiğiniz karakterle rakiplerinizle mücadele ederek onları yenerek bir üst turdaki rakiple kapışacaksınız. Oyunda yapmamız gereken karşımıza çıkan tüm rakipleri öldürüp oyunun hakim dövüşçüsü olmak. Game Boy, Sega, PlayStation ve Amiga gibi neredeyse tüm oyun platformlarında oynanabilen Mortal Kombat 2, en çok sevilen özelliklerinden bir tanesi iki kişilik oyun olmasıdır.

Oyunda birçok karakter bulunuyor. Bazıları öykü gereği düşmanlarımız olduğu için o karakterler ile oynayamıyoruz. Aslında bazı yardımcı karakterler ile de oynayamıyoruz. Oyunda 3 adet patron/boss ve 3 adet de alt patron/sub boss bulunuyor. Patronlar; Liu Kang, Quan Chi ve Kung Lao. Alt patronlar ise; Reptile, Johnny Cage ve Scorpion.

Mortal Kombat 2 bilgisayarınız ile oynayabileceğiniz dövüş oyunudur. Street Fighter gibi kendi savaşçınızı seçip turnuvaya katılıyorsunuz ve şampiyon olmaya çalışıyorsunuz. Dilerseniz arkadaşınızla teke tek maçlar da yapabilirsiniz.

Mortal Kombat 2 YAPILAN YORUMLAR