Mobil Kaza Tutanağı

Mobil Kaza Tutanağı indir

Android ve iOS İçin Kaza Çizim Programı

Mobil Kaza Tutanağı, mobil cihazlar üzerinden kolayca kaza tespit tutanaklarını hazırlayabileceğiniz resmi kaza çizim ve kaza bildirim uygulamasıdır. Emniyet Genel Müdürlüğü Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi tarafından hazırlanmakta olan uygulama ile birlikte arık kaza anında saatlerce trafikte bekleme dersinden kurtuluyoruz.

Kağıt form doldurularak tutulan Kaza Tespit Tutanakları, T.C. Başbakanlık Hazine Müsteşarlığı Sigortacılık Genel Müdürlüğü tarafından yayınlanan genelge gereğince artık akıllı telefonlardan da doldurulabiliyor. Kağıt form ve kalem kullanmadan akıllı telefonlarından hızlıca kaza tutanağı girişi yapılabileceksiniz. Bu uygulama sayesinde kazaların sebebiyet verdiği trafik yoğunluğunun büyük ölçüde azalması hedeflenmektedir. Sigortalılar için birçok avantaja sahip olan Mobil Kaza Tutanağını doldurmak için taraflardan birinde bir akıllı telefon bulunması yeterlidir.

Tutanaklar tamamlandıktan sonra sigorta şirketlerine otomatik olarak bildirilmektedir. Kazanın fotoğraflarını da ayrıca uygulamaya ekleyerek eksiksiz bir bildiri sunabiliyorsunuz. Tüm işlemler tüm taraflar için tek akıllı telefon ile yapılabilmektedir. Mobil Kaza Tutanağının akıllı telefondan doldurulmasından sonra tüm işlemler elektronik ortamdan takip edilebilmektedir. Uygulama üzerinden araç plakası ve T.C. kimlik numarasının girilmesi ile birçok bilgi otomatik olarak doldurulmaktadır.

Kaza yapmış olan kullanıcılara yönelik hazırlanmış ve kullanıcı için çok büyük kolaylık sunan bu resmi "Mobil Kaza Tutanağı" uygulamasını hemen Android ve iOS cihazlarınıza indirin.

Mobil Kaza Tutanağı YAPILAN YORUMLAR