Minecraft

Minecraft indir

ESNEK REKLAM

Minecraft, eski retro oyun yapısının yanısıra çok değişik bir oyun tipi ile bütün dünyayı tesiri altına almış ve milyonlarca oyuncu doğrulusunda beğenilerek oynanmakta olan taktik tipinde bir oyundur.

Yeni oyunlar, yeni güncellemeler ve oynamanın yeni yollarıyla oyun dünyasının en büyük topluluklarından birine katıl ve hemen oluşturmaya başla. minecraft birinci tekil şahıs kamera açısıyla oynanan bir oyun. Half-Life serisi, Counter Strike serisi ya da Crysis gibi oyun serilerinden bu kamera açısı size tanıdık gelecektir. Elbettte bu oyunlarla benzerliği sadece kamera açısı. Oyun her şeyden önce bir açık dünya oyunu. Yani özgürüz, tabi yapabilirsek, dünyadaki her yere gidebiliyoruz. Oyunda gördüğümüz her şeyi kırabiliyor ve toplayabiliyoruz ve topladığımız materyalleri istediğimiz yere yerleştirebiliyoruz. İşte bu özellik Minecraft'ın temelini oluşturuyor. Minecraft yapımcıları oyunu iki moda ayırarak çok iyi etmişler. Birinci modda hayatta kalmak için uğraşacak, ikinci modda ise kreatif becerilerinizi ortaya çıkarma şansı yakalayacaksınız.

Açık dünya oyunu yapısına bulunduran oyun bütün dünya genelinde oyuncular doğrulusunda sevilerek oynanmakta olan Minecraft ile hayal güçlerini zorlayarak şaheser sayılacak yapılar inşa etmekteler. Bu keyifli oyunda herkesin kendisi hayal kuvveti içinde hayal ettiği değişik dünya genelinde kendisi yapılarınızı inşa etmeye çalışıyorsunuz. Küpler ve bloklardan meydana gelen oyunda yapmanız lüzumlenen çok kolay görülsede kazma, yok etme ve yine inşa etme olarak karşımıza çıkmaktadır. Sınırsız kaynaklarla yaratıcı modunda oynayın veya hayatta kalma modunda dünyanın derinliklerine kadar kazarken tehlikeli yaratıkları savuşturmak için silah ve zırh yapın. Mobil cihazlar veya Windows 10'da ister tek başınıza ister arkadaşlarınızla yaratın, keşfedin ve hayatta kalın.

Oyunda evvel ormanı keşfetmeye çalışacaksınız sonrasında karşılaştığınız canavarlarla savaşarak kazanmaya çalışacaksınız. Canavarların işini biterdikten ardından kendisi ihtiyaçlarınızı karşılamanız gerekmektedir evvel karnınızı doyurmalı, barınacak yerinizi ayarlamalısınız. Ardından ısınmak içersinde odun, kömür toplayarak kendinize bir tertip kurmalısınız. Sizi bambaşka bir dünyaya götürüyor.


Minecrat Nasıl Oynanır?

  • Oyuna öncelikle yaşamda kalma modu (survival mode) ile başlıyoruz. Bu keyifli minecraft evreninde 1 gün bizim dünyamıza göre 10-20 dakika arasında bir saate tekabül ediyor. hayatta kalmak istiyorsanız tümşeyleri süratli bir şekilde yapmamız gerekmektedir. Oyuna başladığımızda ilk yapmamız lüzumlenen çevremizde tespit edilen ağaçları yumruklayarak onlardan odun toplayacak ve bu odunları inşaat işlerinde kullanabilmek içersinde tahtalara çevirerek gelecekte yapacak olabildiğimiz binalarda bizlere yardımcı olacak imalat tezgahımızı (crafting table) inşa ediyoruz. Bunda ardından bize kazma üreterek madencilik yapabiliyoruz. Sürekli olarak bize yeni imalat malzemeleri hazırlayarak oyunda yaşamda kalmaya çalışıyoruz. Oyunun gelişen bölümlerinde ateş yakarak, yeni vasıtalar yapabiliyor ve kendimizi düşmanlardan savunmak içersinde değişik silahlar üretebiliyoruz.


Minecraft oyunu Android, IPhone, iPad ve Bilgisayarlar üstünde oynanabilmektedir.

Notlar: Minecraft oynayabilmek icin http://account.mojang.com/register?agent=minecraft adresinden kayıt yaptırmanız gerekmektedir.

ESNEK REKLAM
Minecraft YAPILAN YORUMLAR
autorelaxed REKLAM