Google Assistant (Android)

Google Assistant (Android) indir

Google Asistan Türkçe

Google Asistan, Google'ın Türkçe akıllı asistanı nihayet geldi. Son günlerde hakkında çok fazla konuşulan bu hizmet artık herkes tarafından kullanabiliyor.

Android'te Google uygulamasına gelen güncellemeyle kullanıcıların karşısına çıkan Google'ın bu yeniliği, mobil kullanıcılara yapay zeka destekli teknolojilerle kişisel asistan olarak hizmet veriyor. Asistan, sesli olarak yol tarifi alma, telefonla arama yapma, mesaj ve e-posta gönderme, müzik çalma, video oynatma, bulunan veya merak edilen bir konumdaki şu an ve yakın gelecekteki hava durumu tahminlerini alma, spor karşılaşmalarının sonuçlarını öğrenme, uçuş bilgilerini alma, uyumlu donanımlarla ışıkları açıp kapatma, ev ve işyerlerindeki internete bağlanabilen akıllı cihazları sesli komutlarla yönetebilme gibi yeteneklere sahip.

Hareket halindeyken hızlı telefon görüşmeleri yapma gibi pek çok özelliğe sahip olan Google Asistan ile Türkçe olarak örneğin "Anneme kısa mesaj gönder", "İşe gidiş trafiğimi kontrol et", "Alarm kur", "Hatırlatıcı ekle" gibi komutlar haricinde Türkçe olarak "E-posta yaz"," "Şu kişiyi ara", "WhatsApp'tan mesaj gönder", "Alarmı kur", "Hatırlatıcı ekle", "X kimdir?", "Tatil fotoğraflarımı göster", "Klasik müzik çal", "şu videoları oynat" gibi komutları ve sanal sohbet arkadaşı olma gibi özellikleri size sunuyor.

Türkiye'deki Android telefon kullanıcılarına kademeli olarak bugünden itibaren sunulmaya başlanan Türkçe Google Asistan, gelecek ayın sonuna kadar Türkiye'deki tüm Android ve iOS platformundaki kullanıcılara sunulmuş olacak.

Google Assistant (Android) YAPILAN YORUMLAR